Original: $475.00
-65%$475.00
$166.25The Story
| Nib width | Extra Fine, Fine, Medium, Broad, Stub, Flex |
| Nib content | 14kt Gold |
| Filling system | Piston |
| Closing System | Screw cap |
| Material | Resin |
| Color | Black,Orange |
| Trim color | Silver |
| Weight | 34 grams |
| Length closed | 146mm |
| Length barrel | 134mm |
| Diameter | 14mm |
Description
| Nib width | Extra Fine, Fine, Medium, Broad, Stub, Flex |
| Nib content | 14kt Gold |
| Filling system | Piston |
| Closing System | Screw cap |
| Material | Resin |
| Color | Black,Orange |
| Trim color | Silver |
| Weight | 34 grams |
| Length closed | 146mm |
| Length barrel | 134mm |
| Diameter | 14mm |






















