
Original: $254.15
-65%$254.15
$88.95The Story
| Collection: | Automatic |
| Category: | watch |
| Gender: | male |
| Glass type: | flat sapphire crystal |
| Movement type: | automatic |
| Case color: | polished/brushed grey |
| Case height: | 12 mm |
| Case width: | 43 mm |
| Case material: | stainless steel |
| Strap material: | milanese |
| Strap color: | grey |
| Strap width: | 20 mm |
| Clasp: | safety clasp |
| Dial color: | grey |
| Water proofness: | 3 ATM |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
| Collection: | Automatic |
| Category: | watch |
| Gender: | male |
| Glass type: | flat sapphire crystal |
| Movement type: | automatic |
| Case color: | polished/brushed grey |
| Case height: | 12 mm |
| Case width: | 43 mm |
| Case material: | stainless steel |
| Strap material: | milanese |
| Strap color: | grey |
| Strap width: | 20 mm |
| Clasp: | safety clasp |
| Dial color: | grey |
| Water proofness: | 3 ATM |











